Lek. Wet. Rafał Petrykowski

 

INTERNA

Specjalizacja chorób małych zwierząt

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W zawodzie od 2001 roku.

Od początku, prowadził własną działalność.

Pasja i miłość do zwierząt zaowocowała powstaniem dużej przychodni, w której pomagamy naszym podopiecznym.

Prywatnie właściciel dwóch suczek Posokowca Bawarskiego.

 

 

Lek. Wet. Andrzej Ryniec

INTERNA

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

Zainteresowania DERMATOLOGIA-  w tym kierunku się kształci.

Zamiłowania i zainterersowania skierowały dr Andrzeja na tory weterynarii. 

Lekarz z wielką uwagą opiekuje się i leczy naszych podopiecznych.

Lek. Wet. Jarek Kopiński

 

Chirurgia tkanek miękkich, cesarskie cięcia

Konsultacje internistyczne

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie oraz technikum rolniczego. Z Kliniką VETS na ul. Książęcej 3 związany od kilkunastu lat. Prywatnie włąsciciel całego stadka psów, kotów i pająków egzotycznych.

Lek. Wet. Jacek Wośko

 

USG, EKG, Echo Serca Kardiologia

Tytuł lekarza medycyny weterynaryjnej otrzymał na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2006 roku. Od tego czasu regularnie szkoli się z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej oraz kardiologii psów i kotów w European School for Advanced Veterinary Studies (Lizbona, Bern, Luksemburg). Współpracuje zkilkudziesięcioma lecznicami weterynaryjnymi w Warszawie i okolicach w zakresie badań ultrasonograficznych oraz konsultacji kardiologicznych (echo serca, EKG) małych zwierząt. W ostatnich latach zajmuje się również szkoleniami z zakresu badań USG psów i kotów.

 

Lek. wet. Irena Padzińska-Pruszyńska

ONKOLOGIA 

Lek. wet. Irena Padzińska-Pruszyńska ukończyła studia biotechnologiczne na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskała tytuł lekarza weterynarii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2023 roku ukończyła 3-letnie studia specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chorób psów i kotów. W ramach studiów weterynaryjnych spędziła dwa lata studiów w Tierärztliche Hochschule Hannover w Niemczech. Podczas studiów odbyła praktyki kliniczne w Polsce, Niemczech i Anglii pod okiem najlepszych specjalistów medycyny wewnętrznej takich jak prof. Ingo Nolte i prof. Reinhard Mischke. Po ukończeniu studiów pracowała na stanowisku kliniczno-dydaktycznym w uniwersyteckim szpitalu dla małych zwierząt Kleintierklinik TiHo. Obecnie łączy pasję naukową z pracą kliniczną, konsultując przypadki onkologiczne w Warszawie oraz wykonując badania naukowe w ramach doktoratu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie poszukuje nowych terapii onkologicznych pod okiem prof. Magdaleny Król. Szczególnie interesuje się onkologią i medycyną regeneracyjną. Regularnie podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w kursach i kongresach. Prywatnie właścicielka znalezionego w lesie kundelka, kilku szczurów i zmiennej liczby ptaków ratowanych w ramach współpracy z fundacją Gruszętnik.

OKULISTYKA

Lek. wet. Kinga Jakowska

O byciu lekarzem weterynarii marzyła już właściwie od dziecka. W trakcie studiów uczestniczyła w wielu stażach zagranicznych i krajowych. Jeden z nich w Allandale Veterinary Hospital w Kanadzie w 2017r. sprawił, iż zainteresowania Pani Doktor zacieśniły się szczególnie w obrębie okulistyki. Tytuł lekarza weterynarii uzyskała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie zaczęła pracę lekarza internisty w gabinecie weterynaryjnym, tak aby połączyć doświadczenie zdobyte w leczeniu chorób ogólnych z doświadczeniem szczegółowego leczenia chorób narządu wzroku. Tylko w ubiegłym roku ukończyła 5 specjalistycznych okulistycznych szkoleń krajowych, a także I stopień specjalizacji pod okiem największych światowych specjalistów z okulistyki zwierząt, który prowadzony był przez luksemburską szkołę ESAVS w Hiszpanii, na Majorce - planując już drugi we Francji w czerwcu 2023r. Pani Doktor jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Okulistyki Weterynaryjnej (ESVO) oraz Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Okulistyki Weterynaryjnej (EESVO).

 

Głównym jej celem jest edukacja Państwa - jako właścicieli, tak aby jak najlepiej zadbać o widzenie naszych małych towarzyszy i diagnostyka połączona z leczeniem zachowawczym i chirurgicznym - w przypadku kiedy dojdzie do dysfunkcji narządu wzroku.

Prywatnie właścicielka 2 psów - angielskiego springer spaniela Gallo, pudla Mochi i klaczy małopolskiej Pragi.

STOMATOLOGIA

Lek. wet. Aleksandra Woś

 

Pani Doktor będzie prowadzić w naszej przychodni konsultacje w zakresie stomatologii weterynaryjnej. Doktor Ola jest absolwentką prestiżowego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ponadto ukończyła dwustopniowy Program Edukacyjny Sekcji Stomatologii Weterynaryjnej PSLMZ, który jest akredytowany przez Uniwersytet w Luksemburgu. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, warsztatach i konferencjach z obszaru stomatologii i medycyny weterynaryjnej.

Pani doktor wykonuje zabiegi profilaktyczne oraz chirurgiczne w obrębie jamy ustnej za pomocą wysokiej klasy sprzętu i środków, aby zapewnić swoim pacjentom opiekę stomatologiczną na najwyższym europejskim poziomie. Do swoich pacjentów zawsze podchodzi z dużym zaangażowaniem i życzliwością a medycyna weterynaryjna jest dla niej pasją.

 

Prywatnie- właścicielka dwóch kotów – Łapci i Popiołka. 

 

Zapraszamy serdecznie na konsultacje i zabiegi stomatologiczne!

Wizyty umawiamy telefonicznie lub osobiście w przychodni. 

 

Lek. Wet. Michał Kucharczyk

Specjalista chirurg, ortopeda

CHIRURGIA TKANEK MIĘKKICH, CHIRURGIA KOSTNA, KONSULTACJE CHIRURGICZNE

 

Już w trakcie studiów nawiązał współprace z kliniką Olwet w Olsztynie oraz gabinetem okulistycznym doktora Jacka Garncarza w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu lekarza weterynarii odbył staż w Żoliborskiej Klinice Weterynarii, w klinice Elwet oraz w klinice Multiwet, z którą współpracuje do dziś. 3 lata później ukończył podyplomowe studia w zakresie chirurgii weterynaryjnej w Olsztynie. W tym czasie zapoznał się też ze specyfiką lecznictwa weterynaryjnego w Dubaju. Obecnie specjalizuje się w chirurgii zwierząt, operując w kilkunastu lecznicach na terenie Mazowsza i Podlasia.

 

Mgr Inż. Anna Petrykowska

Groomer, Dog Hadling

Hodowca Posokowców Bawarskich

Jest z wykształcenia Architektem Tekstyliów. Zajmuje się projektowaniem, konstrukcją, modelowaniem, kolorystyką oraz kształtowaniem form płaskich i przestrzennych. Projektowanie CAD. Konstrukcje CAD. Studia wykształciły mocne poczucie estetyki, które teraz zaowocowało w kreacji okrywy włosowej naszych Pupili. Nasz salon działa już 15 lat na warszawskim Ursusie. Początkowo jako AnyaPet nasz salon mieścił się na ul. Zagłoby 16A. Z powodów budowy nowego bloku, na miejscu naszej Przychodni Wet. Niedźwiadek, przenieśliśmy działalność na Szamoty. Po generalnym wykończeniu nowego miejscu, dostępne dla naszych klientów są: - profesjonalne kosmetyki, - spray'e pielęgnujące, aromatoterapia, - bezstresowa acz behawiorystyczna obsługa, - wanna dla psów dużych jak i małych, - osobny pokój dla pielęgnacji, - poczekalnia spora i wygodna... - kawa, herbata, woda  - do salonu osobne wejście. Poradzimy sobie z każdym uparciuchem, z leniuchem i z każdym maluchem Kołtunki, też szybko ogarniemy. Prosimy jednak -dla komfortu psiaka o wyczesanie pupila.